Nasze publikacje

Płyty edukacyjne z muzyką dla dzieci

Małe Nutki

kreska2

Wydawnictwo Muzyczny Domek przedstawia płytę muzyczno - edukacyjną „MAŁE NUTKI " - zbiór krótkich piosenek i zabaw muzycznych dla najmłodszych dzieci.

Muzyka ilustracyjna w utworkach pobudzi wyobraźnię dziecka, a treści zawarte w piosenkach i zabawach, oprócz radości, będą rozwijać i utrwalać to, co najmłodsi dopiero poznają: poczucie kontrastu, świadomość ciała, umiejętność wydobycia głosu oraz poruszania się w przestrzeni.

W książeczce dołączonej do płyty opisane są pomysły zabaw do piosenek oraz instrukcje działań do zabaw ilustracyjnych.

Miłej zabawy życzy
Muzyczny Domek wraz z Autorką

 

Nasze Muzyczne Przedszkole

kreska2

Muzyczny Domek przedstawia kolejną płytę edukacyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym "Nasze Muzyczne Przedszkole".
Do zabawy w przedszkolu pełnym muzyki zaprasza Klementynka - muzyczna dziewczynka.

Płyta podzielona jest na 3 części. Pierwsza część to piosenki na powitanie integrujące dzieci i przygotowujące do dalszej zabawy, druga część to zabawy muzyczno - ruchowe, zabawy z instrumentami muzycznymi oraz ćwiczenia i zagadki muzyczne, a w trzeciej części zapraszamy dzieci do relaksu i odpoczynku przy muzyce klasycznej.

Płytę przeznaczamy dla wszystkich zainteresowanych muzycznym rozwojem dziecka. Będzie dobrym materiałem edukacyjnym na zajęciach umuzykalniających w przedszkolu oraz zainspiruje kreatywnych rodziców, spędzających aktywnie czas ze swoim dzieckiem. W książeczce załączonej do płyty zamieszczamy teksty oraz propozycje zabaw.


Bawimy się w balet

kreska2

Wydawnictwo Muzyczny Domek proponuje kolejną płytę edukacyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym ?Bawimy się w balet".
Nowa propozycja wydawnicza Muzycznego Domku "Bawimy się w balet" kontynuuje ideę propagowania ruchu przy muzyce. Tym razem muzyczna przygoda związana jest z tańcem. W świat muzyki dzieci zaprasza muzyczna laleczka - Klementynka.

Klementynka uwielbia śpiewać, grać na instrumentach, słuchać muzyki i tańczyć. Zaprasza dzieci do wesołej zabawy w balet. Do zabawy, ponieważ pragniemy dać dzieciom dużo swobody i możliwości improwizacji ruchowej, rezygnując z typowych, surowych ćwiczeń baletowych. Jednocześnie wprowadzamy elementy marszu, biegu, podskoków, ukłonów, sygnały muzyczne, które rozwijają poczucie rytmu, tempa, dynamiki oraz uwrażliwiają na charakter muzyki i zmiany w jej przebiegu.

Na płycie zamieszczamy ćwiczenia rozwijające pamięć i wyobraźnię muzyczną oraz kształcące wyczucie przestrzeni i czasu. Dzieci będą mogły wraz z Klementynką zamienić się w łabędzia, laleczkę, kwiatuszki, wymyślą własne pozy, figury i ukłony, zatańczą poleczkę oraz menueta. Na płycie zamieszczamy również zagadki muzyczne. Prezentujemy brzmienie instrumentów słyszanych w utworach i prosimy o odgadnięcie ich nazw. Płytę polecamy nauczycielom przedszkolnym, instruktorom zajęć muzyczno-ruchowych, tanecznych i baletowych oraz rodzicom aktywnie spędzającym z dzieckiem czas.


Gimnastyczne figle muzyczne

kreska2

Wydawnictwo Muzyczny Domek prezentuje nową pozycję wydawniczą pt. "Gimnastyczne Figle Muzyczne".
Płyta jest kontynuacją dwóch poprzednich: "Śpiewanki pokazywanki" oraz "Hopsanki zabawianki" i ponownie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do wesołej zabawy ruchowo - muzycznej.

Tym razem udajemy się z dziećmi do krainy muzycznej gimnastyki.

Zabawy muzyczne zamieszczone na płycie mają pobudzić dzieci do różnorodnej aktywności ruchowej. Proponujemy zabawy naśladowcze, ćwiczenia aktywizujące różne części ciała oraz pobudzające do spontanicznego ruchu. Na płycie znajdują się również zabawy orientacyjno - porządkowe, wymagające od dziecka uwagi i skupienia.

Większość utworów przyjmuje formę piosenki o łatwym do zapamiętania tekście i tematyce bliskiej dziecku. Lektor wzmacnia dodatkowo przekaz piosenki propozycjami ruchu. Melodie utworów łatwo wpadają w ucho, są zaaranżowane w delikatny, interesujący sposób.


Hopsanki zabawianki

kreska2

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców i opiekunów do wspólnej, wesołej zabawy taneczno - ruchowej!

Na płycie "Hopsanki zabawianki" znajdują się piosenki o bliskiej dziecku tematyce i słowach zachęcających do tańca, podskoków, improwizacji i ilustracji ruchowej.

Płyta może być wykorzystywana w domu podczas zabawy rodziców z dziećmi, a także w przedszkolach i świetlicach na zajęciach umuzykalniających lub uroczystościach.


Śpiewanki pokazywanki

kreska2

Dzieci uwielbiają się bawić!

Radość jest tym większa, gdy zabawie towarzyszy muzyka, śpiew i ruch.
Nasze krótkie piosenki zachęcają dzieci i rodziców do wspólnego śpiewania, improwizacji ruchowej, do słuchania i jednoczesnego rysowania oraz do zabawy z instrumentami perkusyjnymi.

W książeczce zamieszczamy krótkie opisy i propozycje zabawy i ruchu do poszczególnych piosenek, zachęcamy jednak również do radosnej, spontanicznej zabawy z dzieckiem, wymyślania własnych rytmów, kroków i ilustracji ruchowych do piosenek.

Klaskanie, tupanie, podskoki, taniec, wspólne rysowanie, czy granie na instrumentach jest bardzo miłym i radosnym zajęciem, dostarczającym dzieciom i rodzicom wiele wspaniałych wrażeń! Zapraszamy do wspólnej zabawy! Muzyczny Domek


Zanim pójdę spać

kreska2

"Zanim pójdę spać. Opowieść muzyczna."

Opowieść słowno-muzyczna o Maciusiu, jego mamie i tacie. Chłopiec każdego wieczoru śpiewa z mamą i gra na swoich instrumentach. Rodzice czytają Maciusiowi ulubione bajeczki, chłopiec drapie za uszkiem swego misia Brązusia i słucha piosenek śpiewanych przez mamę lub tatę. Wszystkie gwiazdki na niebie zasypiają razem z Maciusiem.

Na płycie znajduje się 11 wpadających w ucho, ciekawie zaaranżowanych piosenek, które przeplatane są partiami lektora, opowiadającego historię Maciusia. Do płyty dołączona jest książeczka z tekstami. Piękne ilustracje wykonała Jaśmina Parkita.

Wykonawcy: Mateuszek Derelkowski, Zuzanna Pytlińska, Marcin Masztalerz.


FKO_LOGO_c100m70y0k10_krzywe

Wyłącznym dystrybutorem płyt jest Firma Księgarska Olesiejuk