Zajęcia Muzyczne

ZAJĘCIA MUZYCZNO - OGÓLNOROZWOJOWE

Dla dzieci w wieku 1,5 – 4 lata z opiekunem

Centrum Promocji Kultury
ul. Podskarbińska 2 (Praga Południe), sala taneczna

Czwartek
Małe Nutki I grupa, godz. 9.30 – 10.10 Duże Nutki II grupa, godz. 10.20 – 11.00

Dom Sztuki
ul. Wiolinowa 14 (Ursynów), galeria

Środa
Małe Nutki, godz. 10.00 – 10.40

Małe Nutki

Zajęcia muzyczno-ogólnorozwojowe dla dzieci od 1,5 roku życia

Na naszych cotygodniowych spotkaniach najmłodsze dzieci przeżywają swój pierwszy kontakt z muzyką w małej grupie rówieśników. W zabawie muzycznej dziecku towarzyszy mama, tata lub inny opiekun, pomagający zagrać na instrumencie perkusyjnym lub wykonać łatwą pracę plastyczną. Zajęcia mają charakter wesołej zabawy muzycznej, gdzie śpiew przeplata się z ruchem, dzieci mają okazję wysłuchać prostych rymowanek i opowieści dźwiękowych.

Zajęcia prowadzi Pani Asia Jabłońska.

KOSZT: karnet 100 zł/miesiąc (25 zł pomnożone przez liczbę zajęć w miesiącu).

Możliwe pojedyncze zajęcia przy wolnych miejscach w grupie (30 zł).

Duże Nutki

Zajęcia muzyczno-ogólnorozwojowe z opiekunem dla dzieci od 2 roku życia

Zajęcia w tej grupie wiekowej odbywają się również z towarzyszeniem dorosłego opiekuna, który bierze aktywny udział we wszystkich zabawach muzycznych. Dorośli stają się przewodnikami i wzorem do naśladowania recytując i śpiewając, klaszcząc rytmicznie i poruszając się przy muzyce, dzięki czemu dzieci bardzo szybko uczą się i nabywają nowych umiejętności. W tym wieku następuje szybki rozwój mowy, który wspomagany jest w naszej zabawie poprzez liczne wierszyki, rymowanki oraz ćwiczenia ortofoniczne wykonywane przez dorosłych i w miarę możliwości powtarzane przez dzieci. Na każdych zajęciach dzieci śpiewają piosenki, tańczą, grają na dziecięcych instrumentach perkusyjnych oraz wykonują łatwą pracę plastyczną związaną z tematem zajęć.

Zajęcia prowadzi Pani Asia Jabłońska.

KOSZT: karnet miesięczny (25 zł pomnożone przez liczbę zajęć w miesiącu).

Możliwe pojedyncze zajęcia przy wolnych miejscach w grupie (30 zł).

 

nikooooos_202x202

emmmiili_202x202

dsc_08240001_202x202

csc_09600001_202x202

MUZYCZNE PRZEDSZKOLE

To zajęcia grupowe, muzyczno - ruchowe, umuzykalniające oraz ogólnorozwojowe.
Dzieci wchodzą w świat muzyki i poznają podstawowe zagadnienia muzyczne poprzez zabawę i kontakt z muzyką improwizowaną na żywo oraz muzyką klasyczną. Uczą się i rozwijają pod względem muzycznym, ruchowym, intelektualnym, emocjonalnym, estetycznym i społecznym.

Na zajęciach śpiewamy piosenki, gramy na instrumentach perkusyjnych, kolorowych bumbum rurkach i cymbałkach. Wykonujemy różnego rodzaju ćwiczenia ruchowe, słuchowe, rytmiczne i głosowe do muzyki improwizowanej na pianinie przez nauczyciela.
Dzieci biorą udział w układach tanecznych (do piosenek lub tańców ludowych), układach przestrzenno - ruchowych, zabawach inscenizacyjnych i zabawach tematycznych z zadaniami aktorskimi. Duży nacisk stawiamy na improwizację. Dzieci są twórcami i odtwórcami zarówno w ruchu, mowie, śpiewie, jak i w grze na instrumentach.
Do zabaw i zadań muzycznych wykorzystujemy: woreczki, szarfy, piłki, obręcze, tarcze, skakanki (sznurki), zwiewne apaszki, szarfy i to co mamy pod ręką.
Zajęcia są prowadzone w oparciu o współczesne metody wychowania muzycznego: Emila Jaques-Dalcroze'a - szwajcarskiego kompozytora i pedagoga, twórcy metody wychowania muzycznego - rytmiki, Carla Orffa - niemieckiego kompozytora („Carmina Burana") i pedagoga, a także B. Strauss, W. Sherborne, E. E. Gordona, R. Labana, S. Suzuki, oraz własne doświadczenia nauczyciela inspirowane pracą z dziećmi.

Get Widget